Triathlon Energy 1/2 IM Mrągowo 2017 – relacja

28 sierpnia 2017

Starty, Triathlon

Po starcie na pełnym dystansie w Klagenfurcie, odpocząłem, trochę potrenowałem, teraz czas trochę postartować. Za dwa tygodnie najważniejszy start w drugiej części sezonu, a wczoraj przetarcie na zawodach TriathlonEnergy w Mrągowie. Nie chciało mi się jechać gdzieś daleko, zawsze to element wpływający na zmęczenie, czasu też ostatnio mało, więc wybór padł na imprezę, gdzie mogę szybko w 1-1,5 dnia ogarnąć wszystko i się za bardzo nie zmęczyć. Przy okazji wyjazd staje się lekko rodzinny (udaje się wyrwać synów, tak…, tak…, dziś nastolatkowie [Edit: po protestach młodzieńcy]  nie dysponują nieograniczonym czasem dla rodziców 🙂 ).

Z takim wsparciem to się przyjemnie startuje.

Niestety pogoda nie rozpieszczała, lało, bardzo lało, i kumulacja akurat na etapie rowerowym. Start potraktowałem jako tzw. przetarcie, doszlifowanie szczegółów (jedzenie, tempa, trochę zmian wprowadziłem itp.) i sprawdzenie dyspozycji, dlatego każdy z etapów był pod tzw. rozsądną kontrolą i nie na maksimum możliwości (zwłaszcza na rowerze uważałem, aby nie zaliczyć upadku).

Pływanie (1,9 km):
Samotne, czołówka uciekła, reszta zginęła gdzieś, nie miałem za bardzo za kim płynąć, więc cisnąłem sam. Mi trochę trudno się zmobilizować się bez konkurentów. Warunki całkiem przyzwoite, chociaż trochę wiało, momentami płynęło się mniej komfortowo.

Lało, nawet bardzo – trzeba było zachować ostrożność

Rower (90 km):
Lało, przez dwa pierwsze okrążenia bardzo (jedno okrążenie to 22,5 km), trzecie mniej, na czwartym chyba już tylko delikatna mżawka. Po ok. 20 minutach miernik moc przestał działać, więc nici z trzymania założeń , resztę pojechałem na wyczucie, ewentualnie tętno. Każde okrążenie w miarę równo, po ok. 36-37”. Ale aby było jasne, wyjazd i wjazd do miasta (zakręty 90 stopni, chodnik itp.) bardzo asekuracyjnie, zwłaszcza jak widziałem wywracającego się przede mną innego zawodnika. W tych miejscach było naprawdę wolno i bezpiecznie. Na czwartym okrążeniu zrobiło się tłoczniej, na trasie pojawili się zawodnicy z 1/4 i 1/8.

Bieganie (21,1 km):
Całość w równym jednostajnym tempie, tak jak miałem założone, do 10km to zadziwiająco lekko, czekałem na kryzys, ale nie przyszedł, do 15km ani mocno, ani lekko, kryzysu nie było dalej, ostatnie 5km już troszkę dyskomfort, ale tragedii nie ma, myślę, że był zapas nawet na przyspieszenie.

Pobiegane – równo, stabilnie i prawie komfortowo

Zmiany (T1 i T2):
Strefa bardzo mała, więc i czasy powinny być szybkie, ale nie w moim przypadku, ja wszystko spokojnie i bez napięcia, a że lało, to miałem pozabezpieczane w folie, więc…

Takie tam…

Mój wynik:
4 godzin 37 minut 41 sekund

Miejsce: 4 na ok. 80 startujących (na dystansie ½ IM)
Miejsce w kat M40-49: 1 na 15 w kategorii (tak naprawdę to 2 miejsce,  pierwszy był 3 w Open, wiec…)

Pływanie (1,9 km) – 00:36:02
Strefa zmian T1 (pływanie-rower) – 00:02:25
Rower (90 km) – 02:28:29
Strefa zmian T2 (rower-bieganie) – 00:02:25
Bieganie (21,1 km) – 01:28:20

Medal, numer i statuetka za miejsce na pudle.

Szybki start, nie było mnie w domu raptem 30 godzin, zawody kameralne, z fajną atmosferą, bardzo dobrze przygotowane, miejsce bardzo przyjemne. Oczywiście nie było tam mega konkurencji, dlatego na wyniki należy patrzeć z dystansem, ale to co chciałem osiągnąć, osiągnąłem. Teraz czas na poważniejsze wyzwania.

Reklamy

Subskrybuj

Subscribe to our RSS feed and social profiles to receive updates.

4 Komentarze w dniu “Triathlon Energy 1/2 IM Mrągowo 2017 – relacja”

  1. maciej Says:

    gratulacje!!!!

    Odpowiedz

  2. maciej Says:

    dlaczego nie widze twojego nazwiska na zawodach chattanooga? )-:

    Odpowiedz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: