Czy gonić za nowościami ? O Garminach na rower.

14 Maj 2014

Rower, Sprzęt

Standardowo korzystam z Garmina 910XT, który jak wiemy maksymalnie może wyświetlić 4 pola. I naszła mnie taka zachcianka (ta zachcianka to już pół roku temu była, a teraz to opisuję), a w zasadzie potrzeba – więcej pól z wyświetlanymi informacjami – to głównie jeśli chodzi oczywiście o rower. No tak…, wiem fanaberia, ale chce się mieć troszkę więcej informacji jadąc, nie odrywając rąk od kierownicy to cztery pola przymało.
Dla mnie ideał to: czas, prędkość, kadencja, HR, moc 10s, moc okrążenia – czyli 6 pól.
Czyli poszukanie urządzeń, które to mają. W zasadzie wyboru dużego nie mam, chcąc zachować kompatybilność – kierunek Garminy – rodzina „dwusetek” (200) (odrzuciłem na wstępie), pięćsetek (500, 510) (wydają się optymalne) i „osiemsetki” (800, 810) (wypasy). Podotykałem, polizałem, potestowałem i musze przyznać, że się chyba starzeję, albo już nie jestem „gadżeciarzem” :).

Model 810 – naprawdę „wypas” – ma wszystko i jeszcze więcej. Pełen bardzo doby opis znajdziecie tu, ale dla mnie to naprawdę za dużo. Ktoś kto realizuje założenia treningowe potrzebuje kilka, w moim przypadku 6 parametrów i już. Nie chcę map (trasy wszystkie znam), nie chcę ulubionych pozycji, nie chcę tras, jestem w stanie przeżyć bez dotykowego ekranu, nie zależy mi aby urządzenie łączyło się z telefonem (bo i tak nie odbiorę), nie chcę aby ktoś widział gdzie jadę (zwłaszcza na FB). To świetne urządzenie, pracujące stabilnie, ale nie dla mnie. Sprzęt testowałem sobie dzięki uprzejmości Maćka z Tripower.pl. (potrzebujecie coś potestować z Garmina to Maciek na pewno nie odmówi).

Bardzo dobry sprzęt, ale dla mnie to za dużo, 80% funkcjonalności byłoby bezużytecznych

Bardzo dobry sprzęt, ale dla mnie to za dużo, 80% funkcjonalności byłoby bezużytecznych

Model 500, nawet nie 510 – prosty, przyjazny bez fanaberii. Zapisuje to co należy i wyświetla tak jak należy. Troszkę mniejszy ekran, niż w „osiemsetkach” (i bez kolorów), ale wszystko widać, wszystko świetnie działa. Do tego bardzo szybko i stabilnie, bateria praktycznie się nie zużywa. Coś pięknego. Dla mnie ideał na rower to Garmin 500. Do tego cena na te produkty (niby, że stare) jest mega atrakcyjna, wystarczy poszukać.

Prosty, szybki, stabilny, tani i szary, wszystko mający dla mnie Garmin 500

Prosty, szybki, stabilny, tani i szary, wszystko mający dla mnie Garmin 500

Modele 200 odrzuciłem – ty była by już istna asceza. 🙂

Subskrybuj

Subscribe to our RSS feed and social profiles to receive updates.

Brak komentarzy.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: